angajari 4

Anunţ angajare | Hai să facem echipă!

Ro Scout Shop SRL, Magazinul Oficial al Organizaţiei Naţionale „Cercetaşii României”, angajează designer / administrator site.

Postul presupune următoarele responsabilități:

  • DESIGN
  • produse Scout Shop (noi sau comenzi personalizate);
  • materiale de promovare în format fizic și postere pentru site / Facebook
  • ADMINISTRARE SITE:
  • Actualizare, mentenanţă site
  • Dezvoltare şi adaptarea platformei online la necesităţile magazinului
  • Corelarea stocurilor fizice cu stocurile electronice

Timp estimat de lucru – 3 ore / zi.

  • Profilul candidatului căutat:
  • Cunoştinţe IT nivel mediu (programe de editare grafică respectiv platforme online – obligatoriu wordpress)
  • Cunoştinţe limba engleză – nivel mediu
  • Familiar cu activitatea ONCR și obiectivele acesteia;
  • OFERIM
  • Oportunitate de dezvoltare profesională într-un mediu cercetășesc;
  • Posibilitatea de a susține cercetășia dincolo de limitele voluntariatului;
  • Ocazia de a lua parte la principalele evenimente cercetășești din România (aprox. 5/an);
  • Program de lucru flexibil;
  • Posibilitatea de a lucra de acasă.

Aplicațiile se trimit cu titlul “Aplicație Scout Shop” la adresa de e-mail shop@scout.ro până la data de 24/08/2019 și trebuie să cuprindă:

  • CV actualizat în limba română;
  • Scrisoare de intenție;

Pentru mai multe detalii:

  • e-mail: shop@scout.ro
  • Tel: 0747 289 334.

De reţinut! Postul este adecvat mai ales tinerilor aflați la început de carieră. Reprezintă avantaje, dar nu sunt criterii eliminatorii de selecţie:

  • Calitatea de membru al ONCR;
  • Experienţa în domeniul IT şi/sau a magazinelor on-line
  • Prezenţa la sediul firmei pe durata programului de lucru
  • Studii medii absolvite cu diplomă de bacalaureat